Dřevěné hračky Voila a Wonderworld

Úvod Dřevěné hračky

Do našeho portfolia si vybíráme pouze krásné dřevěné hračky se skvělým zpracováním. Proto prodáváme dřevěné hračky značek Voila a Wonderworld, které svou originalitou, zpracováním, designem a hrací hodnotou patří mezi současnou špičku ve výrobě dřevěných hraček.

 

Voila je obchodní značkou thajského výrobce Siam Wooden Products, který vyrábí dřevěné hračky již více než 30 let. Firma začínala v roce 1981 jako malá dílna s několika pracovníky, velmi rychle se však vyšvihla mezi přední výrobce ve svém oboru. Přestože dnes má firma již téměř 200 zaměstnanců je stále rodinnou firmou svých zakladatelů.

K výrobě hraček je používáno téměř výhradně dřevo z kaučukových plantáží z jižního Thajska. Stromy průmyslově využívaných kaučukovníků (kaučuk se využívá v celé řadě průmyslových odvětví, např. výroba pneumatik atd.) "plodí" zhruba 30 let, poté jsou tyto plantáže určené k obnově. Stromy se vykácí a zasází nové, dřevo poražených stromů se pak využívá např. při výrobě nábytku nebo v našem případě hraček. Dřevo kaučukovníku má krásnou kresbu a svými vlastnostmi se asi nejvíce podobá našemu dubu. Výrobce používá výhradně toto dřevo, v žádném případě vytěžené dřevo z Thajského pralesa.

Výrobce klade velký důraz na zdravotní nezávadnost a bezpečnost svých hraček. Již od roku 1982 používá vodou ředitelné barvy a balení z recyklovaného papíru. Všechny hračky jsou certifikovány dle nejvyšších oborových standardů, jak EN71 pro evropský trh, tak ASTM pro americký trh.

Dřevěné hračky Voila jsou především krásné masivní dřevěné hračky vzdělávacího charakteru, které jsou pro svou vysokou hrací hodnotu oblíbené jak u široké veřejnosti, tak školek či mateřských center. V současnosti jsou úspěšně prodávány ve více jak 30 zemích celého světa.

 

Dřevěné hračky pocházející z Thajska jsou dle našeho názoru jedny z nejpovedenějších dřevěných hraček vůbec. Důkazem budiž i druhý výrobce, kterého jsme si vybrali do své nabídky - firma Wonderworld Products.

 

Firma Wonderworld má velmi silné designérské zázemí a její hračky jsou mimořádně povedené. Jedná se o designově krásné a velmi originální dřevěné hračky se skvělým zpracováním. Ne náhodou se Wonderworld se svými hračkami pravidelně umisťuje v nejrůznějších hračkářských soutěžích po celém světě.

K výrobě používá také masivní kaučukové dřevo, často i v kombinaci s měkkými a šustivými materiály.

Wonderworld si velmi zakládá na svém postoji k životnímu prostředí. Součástí firemní kultury je např. projekt "Tree Plus" kdy za každý pokácený strom vysadí farmář strom nový a Wonderworld ještě jeden navíc. Výrobce také používá balení ze 70% recyklovaného papíru a snaží se i hravou formou vštípit svým zákazníkům zodpovědných přístup k životnímu prostředí (série EKO her, např. "Zachraňte tučňáky apod.). Používá pouze nezávadné, vodou ředitelné barvy a laky, dokonce vyrábí speciální sérii hraček označených jako "Colours from Nature" kdy hračky barví 100% přírodními barvami získanými pouze z listů stromů, květin nebo přírodních plodin (např. mrkev).

Wonderworld sází na moderní a svěží design, snaží se být inovativní a vymýšlet neustále nové věci. Velmi povedená je např. skvělá série kuličkových drah TRIX, jak s ohledem na celkový koncept, použité konstrukční řešení tak i použité materiály (recyklovaný dřevoplast pro určité díly).

Samozřejmostí je také certifikace dle EN71 a ASTM.

 

Ať již si z naší nabídky dřevěných hraček vyberete jakoukoli hračku, získáte za své peníze krásnou, hodnotnou a kvalitní hračku, která Vám bude dělat radost opravdu velmi dlouho.

Copyright 2014 - 2017 © Hračky Purco